Escuro

Українські діалекти

Твоя Підпільна Гуманітарка
Visualizações 270 581
99% 23 000 1

Publicado em

 

1 Out 2022

Compartilhar:

Compartilhar:

Baixar vídeos:

Carregando o link.....

Adicionar a:

Minha playlist
Assista mais tarde
Comentários 2 640
Твоя Підпільна Гуманітарка
Розкажіть, якими цікавими словами у вас називають родичів - хрещених, зятів, чоловіків сестер, дружин братів і так далі.
Віталій Ковач
@Твоя Підпільна Гуманітарка вуйко - брат мами, стрико ( стрий) - брат тата
Юрий Погребняк
@Kateryna Dudka хрен знает что,это даже не польский,не говоря уже об украинском или русском
Віктор Іванюк
@Твоя Підпільна Гуманітарка без різниці.
Kots Yaroslava
Kots Yaroslava 22 dias atrás
@Владислав Лазарик те саме і в польській мові, може, ну дуже трошки відрізняється наголос. І ще мають таке синова-невістка
Viliha
Viliha 27 dias atrás
Виросла в Рівному: хрЕсна мама (часто вживають просто хресна) і хрЕсний батько (хресний - часто). Дядько (брат мами і брат тата), тьотя, тітка (сестра мами/тата, часто - дружина дядька. Останнім часом почала чути дядина, але у моєму дитинстві цього слова не було. Племінник/племінниця, свати (батьки подружжя по відношенню один до одного), відповідно: сваха і сват. Часто невісткою називають не лише дружину сина, а й дружину брата, вживають і братовА; так само і чоловіка сестри кличуть зятем, але у вжитку і швагро. Чула "швагренята" по відношенню до племінників від сестри 🤣, але, думаю, то вже творчість конкретних сімей).
Anna Barvinchenko
Anna Barvinchenko 11 meses atrás
Так цікаво дивитися за тим, як людина говорить про те, що її саму пре! Пане Остапе, дякую за цікавий розбір фонетики. Вас цікаво слухати не тільки гуманітаріям!
Марія Сенчина
@Игорь Еремов Це не поляки, білоруси, литовці називали нас русинами, це наша самоназва і вони її використовували. А ти, "вєликорусский" шовіністе, хочеш продемонструвати свою "ерудицію", підсовуючи нам свої мізерно-нікчемні аргументи невігласа. Ти хоча б для початку поцівився, відколи твоя Московія стала називатись Росією і з якою злодійською метою ваш горецарь Петр 1, її перейменував. Побічно поцікався звідкіля і відколи взявся русский язик в угро-фінських народів.Тепер в інтернеті інформації предостатньо, чи у тебе цікавість однобока? Хочеш покепкувати з українців, принизити, а показуєш власну заангажованість і обмеженість. Воно й не дивно для представника злодійського, загарбницького народу з рабською психологією. Напротязі століть ви тільки те й робили, що брехали, загарбували території, винищували корінне населення, зброєю, таборами, примусовим виселенням з рідних земель, голодоморами і тому подібним і продовжуєте у тому ж дусі і дотепер. Не пхайся зі своїми "коментарями", бо вони окрім обурення і зневаги до тебе в порядних людей ніяких позитивних емоцій не викличуть. Фу!
Mobile Coolish
Mobile Coolish 10 meses atrás
Нас не понімають тільки ті, хто не хоче. Це стосується не тільки полонізмів. Я машинобудівник на заводі Донбасу, але це не завадило мені почати спілкуватися українською хоча б на письмі. Чого й усім бажаю ))
Sielent Brat
Sielent Brat 10 meses atrás
@Игорь Еремов ти смішний, скажи ще щось смішного :)
Sielent Brat
Sielent Brat 10 meses atrás
Підтверджую. Я інженер, мені у фонетиці нічого не зрозуміло, але дуже цікаво :)
darwinwasright
darwinwasright 11 meses atrás
Ше ни виґьив їс, як я гувору за прітіснєніє росіян.
KYIV TRAMWAY
KYIV TRAMWAY 10 meses atrás
Боже, цей контент, цей матеріал, це просто перлина українського ютубу))) Вдячний вам за те що робите такі відео, дуже цікаво дивитись та дізнаватись нового про українську мову)))
Juan Gustavo Wouchuk
Juan Gustavo Wouchuk 12 dias atrás
Я походжу з українців. Народився в Аргентині.На жаль у дома говорили тільки іспанською. Але хоча я тепер не дитиною, стараюся вивчати все що можливо щоб я більше знав української мови. За це я хочу вам подякувати про такі цікаві відео хоча багато слів не знаю й мені треба дивитись відео декілька разів. Слава Уккраїні та Слава її тисячолітній кулбтурі.
Иванна Васильева
Так приємно було слухати північне наріччя, бо воно своє, рідне ❤️, моя бабуся із чернігівської області і весь час я проводила там, тому і рідна мова для мене, як на аудіозаписі 09:56
krasa4ka
krasa4ka 27 dias atrás
Я з Беларусі. Паглядзела з вялікім задавальненнем! Дзякуй шчыры! Вельмі цікава. Якія правільныя і мудрыя развагі. Дыялекты і гаворкі сапраўды важна вывучаць і захоўваць, а не сарамліва пазбаўляцца. Усё сказанае тычыцца і беларускай мовы і яе дыялектаў. Нажаль русіфікацыя беларускай мовы працягваецца і зараз. Поспехаў праекту і ўсім украінцам у такі складаны час! Слава Украіне!
LEO
LEO 15 dias atrás
@krasa4ka 10 років різниця)
krasa4ka
krasa4ka 15 dias atrás
@LEO 38. Доросла дівчинка)).
LEO
LEO 16 dias atrás
@krasa4ka Скільки тобі років?
krasa4ka
krasa4ka 16 dias atrás
@LEO калісь, калісьці (колись), кудысь, кудысьці (кудись). Важливо зрозуміти мовне особливості і все буде просто. (Важна зразумець моўныя асаблівасці і ўсё будзе проста). Взагалі, мне дуже подобається українська мова, дуже гарно звучить. (Увогуле, мне вельмі падабаецца украінская мова, вельмі прыгожа гучыць).
LEO
LEO 16 dias atrás
@krasa4ka Ого прикольна мова у вас.треба підучити трошки.
Raka SPDN
Raka SPDN Mês atrás
Nie umiem w ukraiński, ale umiem w polski, więc i tak da się oglądać. Pozdrawiam
Віталій Шовак
Це найздоровіша позиція яку я бачив. Наратив про важливість діалектів чую не вперше але чіткість формулювання дає своє. Дякую за труд що дає віру в майбутнє.
vovancheloban
vovancheloban 17 dias atrás
@Олена Швець , патамушта ездили на заработки в Московию.
Ирина Сикало
@Олена Швець в мене є інше пояснення. Українці розуміють російську, бо вже напротязі 300 років, а особливо останні 100 нас примушували вивчати цю мову, як єдину мову союзу. Так само російську розуміли усі 14 республік. А от росіяни не знали і не розуміли жодной з ціх 14. Моя бабуся, яка все життя прожила під Черкасами, але була не дуже вченою, народилася 1900 року, коли ми приїзджали до неї у гості, не розуміла російську мову мого батька ( він росіянин) і мама завжди була перекладачем між ними.
Олена Швець
Нещодавно почула:чому ми (західняки) розуміємо російську а вони (східняки) не розуміють української.Я приблизно так і пояснила:російська вона і в Африці російська, а українська північно-західна дууууууже різноманітна і якщо ти зі сходу то дійсно буде тяжко розуміти, що там протараторили.
Ariil Victory
Ariil Victory Mês atrás
@Пінгвін Антарктичний От згадайте Азарова. В нього точно не діалект))))
Роман Левкович
як же сильно в'їлась в наш мозок культивована школою меншовартість і сором за діалектизми і суржикові слова! постійно виправляю подумки людей , які (на мою думку) не вірно говорять українською. якийсь іспанський сором за них відчувається - це дуже сильно укорінилось в голові. До того ж дублювання контенту українською виключно в літературному вигляді теж не сприяє нормальному відношенню до всього, що поза ціми нормами
Artem Anan
Artem Anan 10 meses atrás
Навіть не міг мріяти про таку розкіш, як більш менш детальний розбір діалектів та говірок української! Завжди було прикро, що англійці пишаються діалектичним різноманіттям і відобразили свою гордість у декількох десятках відео на BRvid, а справжні українці досі полюють за суржиком. І от настав час Підпільної гуманітарки!
Віталій Данильченко
Отличная лекция!Я сам "чернобыльский наброда" с 13 лет и слегка знаком с местными говорами,которые разные в Чернобыле и окружавших его сёлах. После школы учился в Перми и работал в Гомельской области,после Аварии живу в Киеве. В марте-апреле был в эвакуации в Здолбунове Ровенской области. Что меня поразило там,так почти полная тождественность местного говора с киевским. Ну и почти абсолютная толерантность местного населения к любым беженцам из любых частей Украины.
Maria
Maria 26 dias atrás
Прочитала и всё перед глазами встало, мне то же 13 лет было, когда Чернобыль жахнул. Я из Черниговской области, родители тогда только дом построили и обжились. Я с тех пор не доверяю властям, и самое страшное для меня услышать по телевизору "сохраняйте спокойствие", дома есть дозиметр, хотя живу уже очень далеко от тех мест. Страх перед "мирным аттомом" на всю жизнь. Надеюсь вы в добром здравии. Над нами, "чернобыльскими детьми", всегда будет висеть дамокловым мечём повышеный риск онкозаболеваний. У меня пока всё в порядке в этом плане, надеюсь, так и дальше будет.
Алиса Бондарь
Вау😍😍😍 дякую ютубу, що порадило ваше відео. Це супер. Вже років 5 як прийшла думка не соромитись своєї рідної мови, хоч більшість її називає сільським суржиком, а ви якраз спростовуєте це!!!! Відео🔥🔥🔥
Юрій Зітинюк
Юрій Зітинюк 11 meses atrás
Моцно й цікаво. Сам ловив себе на думці, що приписую діалекти до суржика. Дєкую!
Пінгвін Антарктичний
а де межа, за якою суржик перестає бути частиною української і стає частиною російської?
MOLOKO KO
MOLOKO KO 3 meses atrás
Я виросла на Закарпатті, потім поїхала вчитись у Київ і дуже соромилась там свого діалекту, тому плавно перейшла на більш літературну мову. Але за 5 років проживання в центральній Україні дуже скучила за Закарпатським діалектом 😢
Olga F_i
Olga F_i 21 dia atrás
Добрий день, дуже прекрасна позиція щодо діалектів і говірок, якщоби всі її притримувалися, у нас не було би мовних скандалів в суспільстві. Може не зовсім про родичів, та згадую часто про таке: від батька, який сам родом з с.Молодецьке, що біля Умані дуже часто чула, як він періодично додавав йотовані звуки туди, де їм начебто місця не повинно було бути. Наприклад слово клуб було клюб. Він казав що в селі так зажди говорили.
livesynthetic
livesynthetic 8 meses atrás
Щєстя-здоровля! Красно дякуву за тему! Бов б'ім дуже радий, кібісь те ішьи пару програм таких вчинили. Кіть бо про каждий діалект окремо, так вопшье супер!
Rasta
Rasta 4 dias atrás
Ты закарпутец чи шо?)))
Хейн Кель
Хейн Кель 24 dias atrás
Тільки почала переходити на українську і я просто в захваті від того, наскільки вона багата, красна та різноманітна. Дякую за відео, це крутий поштовх до пізнання солов‘їної
олександра
олександра 11 meses atrás
Було цікаво про говори і говірки. Дякую, Остапе. Хай квітне український ютуб. 👍🇺🇦
Yurii
Yurii 10 meses atrás
Дякую за дуже цікавий і цінний випуск! Тепер краще розумію мовне (і культурне) різноманіття України!
Іван Коваленко
Дякую за детокс в плані рідної говірки! Я в процесі переходу з російської на солов'їну і почасти соромився свого "сільського" вимову. Все ще не сходитиму з курсу чистоти мови, але тепер буде не соромно говорити з рідними, пардон за каламбур, рідною)))
Tabula Raza
Tabula Raza 9 meses atrás
Нещодавно почув , як би сказал Термінтор «I’ll be back” українською. Одна жінка зайшла в магазин, але щось забувала вдома і сказала: « Я зара вéрнуся».
Надежда на чудо
Класс. Было очень интересно и я почти все поняла. Наверно казацкие корни сказываются.
Олена Стефанова
Ох, як часто доводиться це чути, "так, у мене в сім'ї говорили українською -- ну як, суржиком". Застидали, люди сімей своїх соромляться(( Дякую вам за ці відео, вони безцінні! ❤
Олена Стефанова
@Karimashita то бот звичайний, це ж очевидно 🙂
Karimashita
Karimashita 10 meses atrás
@Игорь Еремов А що ти скажеш про моє прізвище?
Екатерина Муштей
Дуже дуже дякую за це відео! Тепер в мене є залізобетонний аргумент на захист моєї "говірки" з Харківської області) Будемо берегти та шанувати!
Алiна Деркач
Алiна Деркач 3 meses atrás
Як було приємно почути про свої рідні краї! Дуже цікаво слухати вас, Остапе, хотіла б я, щоб саме ви були моїм викладачем свого часу)) Дякую за ваш екскурс в діалектологію, після якого ще більше хочеться заритися в глибини цієї науки ☺
Iryna Osadcha
Iryna Osadcha 9 meses atrás
Дякую за відео, чудова тема 👍 Я з Чернігівщини, вже 15 років живу в Києві. Коли тільки переїхала, говорити російською не захотіла, але і літературною українською говорити не могла, бо її ніколи в моєму житті не було. А коли балакала, так як все життя, як вдома батьки говорили, як бабусі - дідусі, то це було типу суржик і фу, колхоз, зразу видно, шо приєжжа) І почала якось соромитися своєї мови, хоча і розуміла, що чого я мають соромитися, якщо я завжди так балакала і все моє близьке оточення теж. Це зараз, можу на це не реагувати, суржик, то суржик; село, то село, чим це погано? А у 18 років до цього ставишся нервозніше) В той же час, багато помічала в своєму оточенні, що в побуті говорять суржиком, а "між люди" - російською, наче не приймаючи самих себе. І цей перехід маргіналізує українську, робить її мовою "нижчих". Краще б говорили суржиком, говорили так, як говорять вдома, як думають, не соромились своєї мови і вимови, а з часом все це вичиститься. В публічному просторі української стає більше і це буде впливати на суржик і витісняти русизми. Бачила білорусів, казахів, які говорять російською, а свою мову розуміють, але вже не говорять і соромляться, бо нею "в деревнях говорят". І мені здається, що хейт суржику, деяких людей може швидше підштовхнути в російську, ніж в українську. Треба відв'язати мову від соціального статусу, щоб люди вільно говорили такою мовою, якою вони дійсно говорять, яка вже вона в них є) бо суржик - це ніякий не показник ) все змінюється і суржик буде змінюватися))
Iryna Osadcha
Iryna Osadcha 21 dia atrás
@Alen я з цим не згодна. Це дуже формальний підхід. Те, як людина говорить не завжди відображає рівень її освіти чи інтелекту. Думаю, у багатьох із нас є доволі тупі знайомі, які можуть гарно говорити і навіть володіти декількома мовами. В той же час, всі ми знаємо Леся Подерв'янського або Віталія Чепиногу, освічених і розумних людей, які вільно використовують суржик і не соромляться цього. Бо на мою думку, мова це в першу чергу про самоідентичність, а не формальні чи соціальні ознаки, які визначають приналежність до якоїсь групи (освічених чи не освічених, соціального класу і т.д.). І тут вже кожен сам вирішує, як йому говорити і не потрібно заганяти всіх в одні рамки. Бо суржик це ніякий не показник, він ні з чим не корелює. Це моя основна думка 😉
Alen
Alen 21 dia atrás
Є поняття "рідна мова", цією мовою наші думки, звісно, не треба соромитися, бо ця мова має і говір і діалекти, а у суспільстві бажано говорити грамотною літературною мовою, будь якою, чи англійською, чи руською, чи українською, бо це і є показник освіти. Кожен сам вирішує, чи потрібна йому освіта, чи ні, бо щастя дає зовсім інше))
Dressed_For_Space
Dressed_For_Space 25 dias atrás
Странно. Я с Чернигова и когда переехала в киев в 2008 то так удивилась сколько украиноязычных там. А так квартирантки у нас были из сел и у них типа украинский сбеларус. Налетом, и Беларусы квартиранты были. Говорили по русски+*чумайданы и йоны. Но в основном Чернигов, не область,говорили по русски. Уже после 13го начали появляться люди говорящие именно налитературном украинском языке в быту. Щас не знаю как. Судя по соц сетям много кто по укр говорит.
Георгій
Георгій 26 dias atrás
16:20 живу на Одещині, та дуже хотів би почути про степовий говір) Дякую за відео! Українська діалектологія вельми цікава, але, на жаль, відео про неї не багато
Vasiliy Ant-licker
Vasiliy Ant-licker 11 meses atrás
Дуже цікаве відео, дякую, Остапе. Слухати про такі подробиці із зовсім не знайомої галузі - це як якийсь інший світ, реально, дивився і кожні 5 хв думав "ВАУ... Я не знав цього..." А щодо передостанньої частину про проблеми діалектології - фіга там все складно і заплутано, як у квантовій фізиці 😲
мелодія блакиті | frost melody
дуже цікаво, дякую! Євгене, чекаю відео про діалекти степової України. Вітання з Мелітополя ^^
Влад Савчук
Вельми дякую за просвітлення. Цікава інформація, яка на даний момент похитнула та думаю змінила ставлення до діалектиків та нечіткого слідуванню літературно-документаційній "правильній українській мові", за що і вдячний) Слава Україні
Петро Римарук
Дякую, Остапе! Дякую за те, що переконуєш людей пишатися своїми рідними діалектами, а не соромитися їх!!!
Евгений Федотов
Большое спасибо. Кроме того, что интересная, познавательная информация, приятно слушать грамотную и красивую украинскую речь.
Твоя Підпільна Катеринка
О ідея, треба зробити детокси по регіонах щоб можна було наслухатися діалектів у фольклорі
Татьяна Махарина
@Vita Koliesnik У нас тоже так співали ,П'ятихатський район(тепер Кам'янський) Дніпропетровська область
Chingiz Salla
Chingiz Salla Mês atrás
@Svitlana Chub так, русинський сепаратизм таке ж безбожне діло, як і донецько-луганський, навіть гірше бо у нас снпарів ніколи не було, лише колаборанти.
Svitlana Chub
Svitlana Chub Mês atrás
@Chingiz Salla навіть не намагайтесь, це бот і провокатор
Chingiz Salla
Chingiz Salla 3 meses atrás
@Василий Степнов як Вас зрозуміти?
ольга гниленко
Э контент Iдеi Олександрiвни. Уже декiлька дiалектiв описала
Andrii Kudelia
Andrii Kudelia 10 meses atrás
Діалекти це складова нашої мови. В жодному разі з ними не потрібно боротися, приводячи їх до "літературної" мови. Наша мова гарна різними колоритами діалектів
Andrii Kudelia
Andrii Kudelia 20 dias atrás
@Lusi Vasileva літературна мова збагачується діалектами. Це не переробка, це вдосконалення і розвиток.
Lusi Vasileva
Lusi Vasileva 24 dias atrás
Але і літературну мову не можна переробляти заради діалектів.
Наталья Хомюк
Дуже цікавущий матеріал, слухаєш, як симфонічний оркестр. Чомусь слова про те, що коли люди перестають говорити на якійсь говірці, то вона просто зникає, дістали до самих печінок, на грані жаху... Дякую вам, низький уклін!
Воїн свободи
Щиро дякую, дуже цікаво дивитися. Треба щоб більше українців це дивилося, бо це наша мова та й взагалі наша душа. Слава Україні, бажаю великого розвитку цьому каналу. Дуже радий був потрапити на цей ролик)💪🏼✊🏼🇺🇦❤️
Марина Алейникова
Дякую за відео, надзвичайно цікаво! Виявилося, в моїй родині вживають єлементи трьох різних говорів, і хоча лексика уніфікувалася, фонеми виявилися стійкішими:)
Valentyna Khomenko
Valentyna Khomenko 11 meses atrás
Кулі булі ми малі, носили постулі. 👍Дуже цікаво як завжди, дякую. Люблю говірки, інколи вживаю діалектизми інших регіонів. Сама з Житомирщини.
Ядвига Капович
@Myshko07 Мабуть.
Myshko07
Myshko07 11 meses atrás
Олевськ?
Volodymyr Kutafin
Volodymyr Kutafin 2 meses atrás
Супер! Колись був студентом -філологом. Потім поїхав на заробітки ... Дивлюся, і кайфую! ( ... Ой чом я не сокіл...) Тримаємо філологічний стрій! Дякую
Софія Рилюк
Софія Рилюк 10 meses atrás
"Читалисмо" - як медом у вуха! Дуже цікаво було послухати діалекти, з інших(для мене це не із західного) регіонів
Христина Боклажук
Ійой, як любитси ми мій діалект! Абисте були всі здорови! ❤
Rasta
Rasta 4 dias atrás
@L. Lolliette тільки якщо в чистому вигляді, а не по закарпутськи разом з мадярским)
L. Lolliette
L. Lolliette 13 dias atrás
Найгарніша , найбагатша, наймилозвучніша українська мова!
Лара Снигур
Лара Снигур 23 dias atrás
@A G Все ясно і зрозуміло.
A G
A G Mês atrás
Ваший суржик - не зрозумілий
Вероніка Петрівна Скавуляк
Дякую, Остапе, що популяризуєш думку про цінність діалектів. Пам'ятаю як у школі вчителі та вчителька формували в учнів негативне ставлення до діалектів. Приємно, що діалекти вертається в моду.
Остап Гук
Остап Гук 11 meses atrás
Згадалося як сусідська бабуля вчила внука говорити - Місю, вчисі вугурити правильно, кажи хочу пі-ру-га. 😁
Olga Olga
Olga Olga 10 dias atrás
@Твоя Підпільна Гуманітарка вижка - на польській мові ложка 😂
Дмитро Кошіль
@Остап Гук або копати галку
Николай Гончаров
@Олесь Уханський східняк все зрозумів. ;)
Олесь Уханський
@MOD - Бітмейкинг Українською Іноді, це справді звучало, як "гонєте".
MOD - Бітмейкинг Українською
@Олесь Уханський а не "гєнєти"?
Ярослав Васильчук
Основний посил дуже імпонує. Просувати різноманітність та строкатість української справді вигідніше для нас, аніж займатися "фаріонуванням" та монолітизацією української. Все ж, міцний будинок будують з хорошої цегли, багатьох цеглин, а не виковирюють у скелі🙂
Thrill
Thrill 9 dias atrás
Але хотілось би все таки, шоб люди прибирали ці русизми типу "канєшно", "вобщє", "почті", "кстаті", "поняв/поняла" і т.д. 🥺
OggyXXXL
OggyXXXL 16 dias atrás
Так, бо цегла зкріплена міцним розчином, який має бути одноманітним на кожній цеглині, інакше все розсипеться
Inna
Inna 10 meses atrás
залишаю коментар, щоб більше людей побачили це відео🥰 бо скико можна діалект охрещувати суржиком
Valentina Tsymbalist
Інтєрєсно було паслухать пра Чернігавській діалект. Написала так як разгаварюють у нас. Ріже слух і очі, канєшно. Но шо є то є. А взагалі, цікаво послухати як бабулі розмовляють, в їх виконанні суржик дуже цікавий.
Tanya Voronova
Tanya Voronova 10 meses atrás
Молодець, Остапе! Як мисткиня, намагаюся доказати моїм колегам митцям, що на моїй малій батьківщині ( Кропивницький) не русифікована, а специфічна мова. Так, вона зазнала впливу сербської, румунської, болгарської,головним чином російської...Але! Якщо поїхати в села, а проєкт "Баба Єлька"( його можна знайти у фейсбуці) туди їздить активно, то ви почуєте красиву, дуже давню говірку... В мене тато мешкає в селі під Кропивницьким. Там досі говорять на велосипед "воломашина", "калідор" на коридор, печуть плачинду та інші цікаві словечка))))
Олеся Становская
@Rozumira коли я виправляла я була тоді мала ще, і називала веломашина велосипедом, зараз називаю по-різному)але чому ви так нападаєте, не розумію))) Мова різноманітна і кожен діалект додає своїх барв на мовній палітрі. Гарного вам вечора
Rozumira
Rozumira 15 dias atrás
@Олеся Становская то в чому тоді логіка виправляти "не правильний" діалект бабусі,до якого вона звикла на такий самий "не правильний" діалект до якого зникла сама? Виправляють в мові, або роблять якісь зауваження в словах люди, маючи за приклад літературної мови, загальновживаний. А не виправляти одні діалекти іншими, що взагалі дуже смішно виглядає) . І повторюся, веломашина - доволі правильна назва велосипеда і ніяк не діалективізм! Але ровер...це як тремпель у Харкові!)) Може теж виправляти усім харківянам нас, якщо ми вішак вішаком називати будемо, а на тремпелем? Бо колись в Харкові їх випускала фабрика господина Тремпеля!)))
Олеся Становская
@Rozumira Ми кажемо за різні діалекти зараз, назва велосипеду як "ровер" то також зустрічається в діалекті, але більш з західних областей України. А перед бабусею мені нема чого вибачатися. Дякую за відповідь та зауваження. Гарного дня
Rozumira
Rozumira 16 dias atrás
@Олеся Становская Ваша бабуся більш грамотно називала велосипед чим ви!))) Якій до біса "ровер"???))) Це ж просто назва підприємства, яке колись складали велосипеди! Ця компанія зараз теж працює, але ровери тепер бороздять поверхні Місяця і Марса! Вибачайтеся перед бабусею)))
Олеся Становская
Донецька область, моя бабуся також називала ровер "веломашина", я завжди поправляла її
Наталія Федорчук
Не перестаю дивуватися, скільки всього цікавого є в українській мові.
Lesia Hubankova
Lesia Hubankova 10 meses atrás
@Игорь Еремов Боже збав мені в Росію потрапити! От ти її любиш - люби на здоров'я. А я люблю і буду любити Україну, як і мільйони її громадян. Тільки чому тебе це так бентежить? Ну люблять українці свою державу, свою, культуру, мову, традиції. Десь вони переплітаються з культурою росіян, поляків, литвинів, болгар, татар і тд, а в чомусь абсолютно унікальні. Яка тобі різниця, що робиться в сусіда в хаті? Наводь порядок у своїй, займися просвітництвом своїх співгромадян, вивчай культурні особливості, побут, мови ваших республік. Не вчи українців як їм жити, ми ж не розказуємо як жити тобі. Просто подивись всю ту бридоту, яку ти тут написав, і задумайся, чому росіян і Росію не люблять. Не знаходиш закономірності? Перестаньте до нас лізти, підіймайте свої розвалені села, боріться з алкоголіками, бидлом і скінхедами-нациками, корупцією і царем Владіміром, який для вас створив культ ворогів-українців, які нібито ущімляют права русскіх, аби ви не бачили всієї тієї біди і бідноти, яка в середині федерації. Полюби Росію не на словах, а на справах, виведи рівень життя населення на високий рівень, а після того вже приходь на українські канали і вчи українців життю і мудрості. Нехай щастить!
Володимир Рощін
@Игорь Еремов Хлопе,ти вважаєш,шо тут лише ти знаєш польську мову?Якщо вже звинувачуєш,що українська це полонізована російська,то чого ти викобенюєшься ту зі своїми шматочками знаннь?
Lesia Hubankova
Lesia Hubankova 10 meses atrás
@Игорь Еремов а ще приємно, що ти по-тихеньку українізуєшся - вже і слово "шо" вживаємо, замість "что". Я сі тішу 😊
Lesia Hubankova
Lesia Hubankova 10 meses atrás
@Игорь Еремов У мене пана нема, на відміну від тебе і всієї єдінай расіі. Ой, у вас же не пан, а цар Владімір 😆 І от ти сам навів чудовий приклад свободи в Україні: хочуть - говорять українською, хочуть - російською, хочуть - польською, хочуть - суржиком і так далі. А що в Росії? В моду входить кавказький рузке язикь🤭 Краще б ти боровся за русский язик в Росії, а не за кордоном😄 До речі, ми відповідальні за тих, кого приручили, тому так вже тому і бути - змилуюсь😇 Якщо ти так любиш виконувати мої накази (тішуся, що маю персонального російського раба😉), то завчи на пам'ять: російською правильно пишеться "лИнгвистика", а не "ленгвистика" 😘 Бо я хочу мати освідченого раба, а ти , роблячи такі помилки, мене розчаровуєш. Пиши наступний коментар, підвищуй рейтинг цього відео 🥳
Lesia Hubankova
Lesia Hubankova 10 meses atrás
@Игорь Еремов от халепа! Думалось, що ти справжній арієць русского язика, а виявилось, що ти його зневажаєш, бо навіть розставити розділові знаки не можеш. Або не знаєш як і де, або лінь. Що те, що те - доказ зневажливого ставлення до своєї культури🥳 А польську, бачу, вчиш по-трохи, значить вважаєш її вартою уваги😎 Жаль, свою мову не напружився вивчити. Стосовно мого прізвища, то навіть воно не стимулює мене любити чи поважати руССкіх, бо більшість з них такі ж вузькомислячі як ти. Повагу і любов треба заслужити. Росія ж робить все, аби її ненавиділи і зневажали її громадян.🤡 Але мені подобається, що ти виконуєш мої накази🤭 - коментуй ще на славу українськомовного контенту!
Leonid Skutin
Leonid Skutin 17 dias atrás
Очень интересное видео! И особенно радует посыл - каждый диалект, каждая говiрка уникальная, по своему прекрасная и главное равноправная часть украинского языка. В России, к сожалению, процесс подгонки всех под одну языковую норму прошёл с большим успехом, чем в Украине: тут очень мало осталось местных выговоров, а ведь это такое утраченное богатство... Очень здорово, что вы переступаете через этот разлагающийся советский маразм! Нам есть, чему у вас поучиться :)
Гиготіло
Гиготіло 10 meses atrás
Спасігоспаді вам за такеє ловкеє відіева. Єк таму , хто гамуоніть чернігавскім гуоманам, дуже дуобре дівицце 👏👏
Rasta
Rasta 4 dias atrás
Шо шо???
Ирина Ковалева
Звиняйте, но от вашого діалекту хочеться блевануть.
Black Raven
Black Raven 10 meses atrás
"Які красиві наші діалекти! Треба плекати й берегти їх", - написали всї тай продовжили говорити а писати лїтерацков мовов)
A H
A H 10 meses atrás
Круте відео, якщо вчора я бісилась з приводу суржика, то зараз я навпаки розумію їх, і навіть зацікавлена їх метаморфозами
Yaros Mas
Yaros Mas Mês atrás
Прекрасно. Нужно добавить, что флора современной Украины значительно отличается от времен развития Поднепровья. На юго-востоке были непреодолимые леса и водоемы. Развитие больших поселений там по этой причине и не наблюдается нашими археологами.
Oksana Putyatina
Oksana Putyatina 4 meses atrás
Thank you soooooo much. i love your programs. SLAVA UKRAIENY!!!!!!
Гануся
Гануся 10 meses atrás
Обожнюю слухати про діалекти. Виросла у російськомовному місті, але пощастило мати батьків, для яких рідними є південно-західне та північне наріччя. Тепло на душі кожен раз, коли чую знайомі звуки і діалектизми, а у кожній бабці із роликів-демонстрацій тих діалектів бачу якусь із своїх бабів Дідько, оце такі тонкошкірі коментарі доводиться писати, щоб Алгоритм не сприйняв за бота. На що тільки не підеш заради Моєї Підпільної Гуманітарки 🙇‍♀️
Альона Сіряк
Альона Сіряк 10 meses atrás
Добре, що тему регіональних говірок нарешті почали освітлювати з наукової точки зору, дякую!
DiGrange
DiGrange 10 meses atrás
Шановний пане Остапе! Я думаю, ви як Боженька в кінці відео сказали про те, що не треба соромитися свого діалекту як "мови неграмотних", для мене це трохи болюча тема. Я родом із степової частини і у початковій школі переїжджала у повністю русифікований Кременчук (звикати було боляче, русифікуватися теж), потім 10 років жила у Києві (де було простіше і меньше тиску, та я уже звикла до російської), але в Києві зустрічалася з переселенцем з Донецька, який з одного боку такий увесь патріот України, а з іншої говорив переважно російською у побуті і його ображали чи смішили слова мого степового діалекту, що іноді проскакували у моїй мові і зі своїми родичами з села я старалася по телефону при ньому не говорити. Тобто, оцей нездоровий сором, який був частиною радянської пропаганди для русифікації українців я, можна сказати, переживала на власному досвіді і це був не той досвід, який би я комусь могла б побажати, навіть, як то кажуть, ворогам. Мені здається, позбутися цього сорому може бути дійсно однією з найважливіших задач для українського суспільства, щоб опиратися російській стигмі малоросів і російській пропаганді взагалі. І де у чому це так само буде і важливо і не просто як "вийти з шафи" чи підти на Прайд:) Бо не соромитися своєї мови це так само Гордість:) Дуже дякую вам за вашу роботу! Обіймаю!:)
Yuliia Merchuk-Tarasova
Слушний коментар.
Пінгвін Антарктичний
а де взагалі та межа, яка відрізняє суржик від російської? От я, до прикладу, з Севастополя. В нас від російської відрізняється лише один термін "топік" - це маршрутка. Чи означає це, що це окремий севастопольский діалект української?
DiGrange
DiGrange 2 meses atrás
@Віталіна Калашник Я русифікувалася в Кременчуці з 2004-го, жила там по 2009й. Можливо, за роки війни (з 2014го) там щось змінилося. Не можу сказати.
Віталіна Калашник
Дивно, я з Кременчука, і за 4 роки навчання в Херсоні зіштовхнулася і іще більшою примусовою русифікаціює, ніж на Полтавщині. І якраз більше з моєї відносно чисто української посміювалися.
#Деізраїлізація України
На що піти?
Supercandy
Supercandy 2 meses atrás
Це шикарне відео, власне, як і всі ваші відео. Дякую за вашу роботу, ви неймовірні ❤️
Oleksii
Oleksii 10 meses atrás
Дякую за відео! Було дуже цікаво! Я з Запоріжжя, це виходить південно-східне наріччя, але оскільки наше місто майже повністю русифіковане я позбавлений чути своє наріччя (бо за межі міста я не виїжджаю). Ненавиджу русифікацію і тих хто її проводив за це!
Serge N
Serge N 10 meses atrás
велика дяка за те що ви робите, дуже цікаво дивитись та дізнаватись нового про українську мову😊😊
Світольда Ольшанська
Моя бабуся, що жила в райцентрі на Сумщині говорила кети замість кедиі соше замість шосе. Я ,мала, з нею сперечалася, що то не правильно, але вона й далі говорила по-своєму. А курчат називала ціп'ятами. В неї дуже м'яка була вимова. В містечку і в навколишніх селах вимова відрізнялася.
Лана Фарина
Лана Фарина 11 meses atrás
мені особисто читяння статей, видива ТПГ та ще кількох проєктів дуже допомогли змінити ставлення до власного діалекту, бо в шкільні та ранні студентські роки я дійсно вважала нашу місцеву говірку ознакою неосвіченості та чимось, чого варто соромитись( Нині звісно моя думка змінилась і я навпаки пишаюсь своїм корінням та вмінням говорити так, як мої пра-бабці:) Прикро лише, що для багатьох людей, як для мене колись, рідна говірка лишається предметом сорому
Dima 45ft
Dima 45ft 10 meses atrás
Сумно спостерігати, як зникає мій рідний діалект. Все менше людей ним спілкуються. Навіть я велику кількість слів не знаю, порівнюючи з старшим поколінням
OggyXXXL
OggyXXXL 16 dias atrás
В чому сум? Вони століттями зникали, зникають і будуть, як і формуються якісь нові. Це як сумувати за тим, що дощ падає, з зникаючої хмари
Олекса Простенко
Дякую за цей випуск! Вкотре виходить відео, яке варто давати тим хто називає суржиком все, що відрізняється від літературної мови, яку вони вчили у школі.
Nav Yt
Nav Yt 8 meses atrás
Дякую, теж колись мала великі упередження щодо "суржику", але це вже друге ваше відео, що відкрило мені очі на цю тему :) Ви робите важливу справу.
Наталія Задорожна
Дякую за щестя почути, що треба плекати все різномаіття наших діалектів!
Марина Олексюк
Дякую за відео. І за висновки: не треба соромиться своєї української. Повністю в дусі сучасності: ми різні, ми рівні, ми разом.
DiGrange
DiGrange 10 meses atrás
"Всі ми різні, всі ми рівні";)" наша традиція це свобода"🖖😘
hoshizora89
hoshizora89 10 meses atrás
Дякую за цікаву тему - одна з моїх улюблених)) люблю просто слухати те, як звучить наша мова у різних куточках країни)
Feliks Łukasiewicz
Feliks Łukasiewicz 7 dias atrás
W połowie filmu zorientowałem się, że mogę ten film oglądać znając tylko język polski i nawet nie zauważyłem, że to inny język.😀
Олександр Чижаківський
Багато нового почув, дякую ! І відношення до мови з інших регіонів, також більше поваги.
Оксана Собенко
Дуже хочеться , вірити ,в те що на якім би ми діалекті ,чи говірці ми ю не говорили ,ми б залишались українцями ,які люблять свій край і Україну в цілому ,і завжди про це пам,ятали і залишались патріотами своєї землі...
Caroline Bodnia
Caroline Bodnia 11 meses atrás
Боже, як це цікаво. Вивчати українські діалекти, це як вирішувати судоку. Хоч би хто випустив самовчителі для чайників з українських діалектів. Був би найкращий спосіб розім'яти мозок поза роботою. Я сподіваюсь хтось займається серйозною науковою працею по цим напрямкам. Жаль буде ці перлини втратити назавжди. На слух сприймати важкувато, а без звуку марно. То ж добре що ви поєднуєте нам всі джерела сприйняття.
early
early 9 meses atrás
У нас в педуніверситеті в Сумах був підручник "Говори України", де описувалось ще з початку 20 століття, які слова в якій областсі зустрічаються.
MassimoAni
MassimoAni 10 meses atrás
І от вкотре, незважаючи на певні моменти, ставлю лайк, жирний лайк за вашу роботу щодо розвінчання міфу про суржик. Браво. Саме так і треба.
Олександра Колесник
Крутезне відео і купа нової цікавої інформації. Дякую вам!)))💛
Volodymyr Zahurskii
Volodymyr Zahurskii 10 meses atrás
На Бережанщині навіть локальний жарт є: "В назві якого міста в Україні є чотири букви И?"=)
Віталія
Віталія 3 meses atrás
Відео дуже цікаве, ніколи не замислювалась над такими питаннями, для мене завжди був западенсткий діалект, а все інше суржик, але тепер моя думка змінилась. Люблю ваші відео
Пройдиsweet
Пройдиsweet 11 meses atrás
Це неймовірно цікаво дивитися. Дуже дякую за корисні знання, бо тема і справді важлива для сьогодення. Щісті здоровлі вам :з
Володимир Євтушевський
Прекрасний матеріал! Особливо вразив минулий час в південно-західному наріччі - стало справжнім відкриттям.
Мирослава
Мирослава 10 meses atrás
Прекрасне відео, було неочікувано почути те, що я вважала чисто українською мовою. Дякую.
MaxMos New
MaxMos New 17 dias atrás
Было очень интересно и позновательно. Спасибо из Узбекистана
Виктория Виткалова
Дякую!це так важливо повертати собі своє. Відео цікаве, респект Вам Остапе і команді
Роман Чергін
Роман Чергін 10 meses atrás
Меня, жителя Донбасса, в 96-м очень впечатлило, как на северном кавказе (Невинномыском районе) в сёлах лучше меня говорили на украинском языке.
May Gordan
May Gordan 13 dias atrás
@Роман Чергін 😀😁😂
OggyXXXL
OggyXXXL 16 dias atrás
@Я ТВОЙ БОГ это они при виде твоего рыла орали? Ну логично
Роман Чергін
@Alex Bender3000 не знаю кількість, знаю що один називається "Крємль"
Alex Bender3000
Alex Bender3000 16 dias atrás
@Роман Чергін Якщо не помиляюсь Москва - місто з найбільшою кількістю гей-клубів.
Svetlana Tsimakouridze
Svetlana Tsimakouridze 26 dias atrás
Подяка вам за кце цікаве й корисне роз,яснення до ставлення до різних українських діалектіів.
Juice Simmer
Juice Simmer 10 meses atrás
Щиросердечне "дякую" моїм любим родичам з Росії за те,що тепер я не можу говорити власним говором. Щиросердечне дякую вам за це відео. Ви робите колосальну роботу.
khrst_khr
khrst_khr 5 meses atrás
Дуже цікаве відео, дізналася багато цікавого, в тому числі і про свій рідний говір. Дякую💕
Вася Слободян
Файно дєкую за се відео! Мені сісподобало. Дай тобі Божи здороуї і сили робити такє ше і ше
Олександр Безобчук
насправді, це такий кайф вгадати по говору чи наріччю Малу Батьківщину людини. Українська мова розмаїта та самобутня. І в цьому її сила.
Наталія Бурчак
@Светлана Свет , мене землячка не впізнала! Зустрілися ми в столиці. Вона казала, що наших ковельчан впізнає за мовленням. Коли ж я відповіла, що теж з Ковеля і назвала райони, то вона зробила круглі очі...😁
Светлана Свет
@Олександр Безобчук А ще як мені розказували бабця моя про Голод як вижила при лабораторії і їла буряк що давали кролям... А ще дідусь розказував як його батько 12 роквів пережив голодомор с меньшими братами, а батьки вмерли, і вони діти ховали своих батьків. А вижили тому що прийшли забирали їжу не військові, а двадцятип'ятитисячники... І вони зробили вигляд, що не побачили сушені яблука на горищі...І діти їли ці яблуеа, а батьки не їли, щоб залишилось дітям.
Светлана Свет
@Олександр Безобчук В мене бабця - перевертень була з Білгородщини))) Повертаємось, не тількия, а ще багато моїх знайомих- харків'ян. Я знаю як арештовували акторів театра "Березіль"... Як знищували митців Будинку "Слова"... вивозили їх майже всіх і розстрілювали. Цей будинок стоїть в Харкові на проспекті Науки юіля метро Наукова. Як у Харківській області в містечку Лозова на перрон з поїзда кгбешники вивели 300 кобзарів сліпих з поводирями і вбили їх, приховавши і могили....
Олександр Безобчук
@Светлана Свет Ви великий молодець, що повернулися до мови дідіб-бабів, Харківщину (як й всю Слобожанщину) насильно зросійщували, особливо в післявоєнні роки. В другій половині 19 ст. в Харкові жила й працювала велика кількість українських митців, літераторів. Почитайте про це - ви будете здивовані
Светлана Свет
Я з Харкова, у нас розмовляють здебільшого або російською, або суржиком. Українською почала розмовляти, коли стала читати україномовні всеукраїнські видання і статті журналіських розслідуваннь...А потім познайомилась з україномовною дівчиною з-під Київа і вона не змогла вгадати звідки я ))) каже, в мене красива вимова реченнь, але не західні області України і не Київщина)))
Катерина
Катерина 10 meses atrás
Відкрила для себе багато нового, завдяки Вам. Дякую!
Наталія Гром
"Будемо говорили" - аааа, ваш початок мене "зробив"))) Йду слухати далі ;)
Zoya NK
Zoya NK 12 dias atrás
Ну это чисто по -Одесски, просто перевели на укр
Malecha
Malecha 10 meses atrás
Аплодую стоячи! Дуже гарна работа, дякую 💖
Юлія Зак
Юлія Зак 8 meses atrás
дякую! будьте крепкий, як кажуть в нас, на Черкащині!
Інна Назаренко
Село моєї бабусі в Запорізькій області засноване вихідцями з Полтавщини у 19 ст. Протягом свого життя спостерігала, як змінюється мова села - майже літературна за своїм словниковим складом у людей, які нерідко мали 2 класи освіти. М'яке [ Л'] стареньких (20р.р.н) уже в народжених після війни стало твердим, "ні" -"нє", "татко" -"папа", "побігли"-"пабєглі"... Зараз під дворами оголошення "Продам лук, огурци, масло подсолнечное"... сільський чат - тільки російською, якою між собою в житті не спілкуються... Сумно... Запоріжжя на тлі такого села виглядає Бандерштатом.
Татьяна Владимировна
Херсонская область:"Продам цыбулю, аругцы, масло поснэ...")))
Yara
Yara 7 meses atrás
@Інна Назаренко так є таке, але он й зараз багацько людей спілкуються українською, хоч й значними впливами російської. Також дуже іноді дивно спостерігати, що розмовляють українською, а пишуть оце от російською
Інна Назаренко
@Yara за 11 км від Пришиба - Орлянське. Пришиб більш русифікований, бо там директор школи у 70-х , щоб отримати орден, школу перевів на навчання російською.
Yara
Yara 7 meses atrás
А ви випадково не про Пришиб? Бо наче опис схожий😅 Розумію звісно що мабуть таких сел багацько, але все ж)
Кирильченко Ілля
@Roman Diamond комплекс меншовартості. Мімікрують під "лідерів думок" з російського ютубу та зросійщених містян.
Vitaliy Dyshlovy
Vitaliy Dyshlovy 10 meses atrás
Дуже крутой випуск - все розклали по поличках. Дякую!
Ю Лія
Ю Лія 10 meses atrás
Як добре, що ви є! Тема відео така важлива, що годі й казати. Дякую тричі!🙏🙏🙏❤🔥🇺🇦✌
Olena Kadaiska
Olena Kadaiska 17 dias atrás
Як приємно було слухати! Давайте ще :) і дякую за ваш неймовірний внесок, свідомість про те, що діалект це причина пишатись, а не соромитись, дуже важлива!
Махно Надія
Махно Надія 14 dias atrás
Я украинка ,но моя вся семья русскоязычные .я сейчас живу в Сербии ,мой мужчина Босанец .так вот ,учу сербский язык ,и очень интересно,ибо много слов украинских и русских ,только абсолютно другие значения) И я знаете только сейчас поняла ,когда выучила сербский язык ,на сколько украинский красивый язык ) раньше никогда не думала об этом )
Rasta
Rasta 4 dias atrás
@Валерий Федотов почему?
Валерий Федотов
ты не украинка.
volodymyr kurash
volodymyr kurash 10 meses atrás
Дуже дякую за вашу прекрасну роботу. Я сам iз слобожанщини але звжди думав що там розмовляють суржиком. Ви вiдкрили менi очi.
Твоя Підпільна Гуманітарка
Звісно, там розмовляють і суржиком, як і в усіх регіонах України, але це не єдине, що там є у мовному сенсі, як би не хотілося багатьом "борцям за чистоту мови". Он в коментарях хтось написав, що в селах на Луганщині та Харківщині чули такі гарні українські говірки, і то правда, і їх треба берегти зараз як ніколи.
Vladimir Rashchuk
Vladimir Rashchuk Mês atrás
Безмежно вдячний за цей надважливий розбір діалектів! Низький уклін🙏🏼
Stanislav Ivashchenko
Stanislav Ivashchenko 10 meses atrás
Як завжди, дуже пізнавально та цікаво! Так тримати :)
Anastasiia Dudrina
Anastasiia Dudrina 16 dias atrás
Ой, спасібо Вам больше за Ваш труд. Всю жизнь счітала свій слобажанский суржиком, и стіснялась його, аж до цього врємєні. А тепер отлягло - буду гордой носітелькой слобожанского діалекта! )) Стулка, трємпєль, разгаварівать - це все наші слова - фішечкі)) Постаралась повністю передати фонетику, бо ж тільки розмовляємо ми так, а пишемо або чисто українською, або російською. Дякую ще раз)
Thrill
Thrill 9 dias atrás
Доброго дня) я з Київщини, ну те шо ви написали це вже якийсь дуже русифікований діалект(( і де ця межа між суржиком і діалектом 🥺
svitlana radzevych
svitlana radzevych Mês atrás
Гарно дякую за Вашу просвітницьку роботу! Все буде Украіна!
Próximo
Zelda Speedrunner VS 2 Hunters
21:06
Visualizações 413 458