Escuro

Українські діалекти 

Твоя Підпільна Гуманітарка
Visualizações 332 mil
99% 26 000 1

🙌🏻 Дивіться наше відео “Харківська і одеська мова? Їх не існує, і ось чому”: • Харківська і одеська м...
Українська мова поза літературною нормою - надзвичайно багата і різноманітна від регіону до регіону. Звісно, русифікація і витіснення місцевих говірок наклали свій відбиток на те, як ми балакаємо. Тож як саме говорить Україна і що варто знати про українські діалекти - розбираємося в цьому відео.
ПРИДБАТИ КНИЖКУ "ЯК ПРАЦЮЄ КЛАСИЧНЕ ОПОВІДАННЯ":
humanitarka.com/product/short...
Підтримати Гуманітарку:
Патреон: www.patreon.com/undergroundhu...
PayPal: yourhumanities@gmail.com
5168 7456 0994 1148
Мерч: ua.gifts/underground-humanities
Телеграм: t.me/undergroundhumanities
Дякуємо Людмилі Василівні Дикій за курс української діалектології в Києво-Могилянській академії.
Джерела та додаткова література:
Особисті експедиційні дані, описи та записи рис, надані носіями діалектів (див. титри)
Матвіяс І. Г. Українська мова і її говори. Київ: наукова думка, 1990
Шевельов Юрій. Історична фонологія української мови.
Гаврило Шило. Наддністрянський регіональний словник.
Словник буковинських говірок / За заг. ред. Н.В.Гуйванюк.
Лесюк Микола. Мовний світ сучасного галицького села.
Дзендзелівський Й. О. Українсько-західнослов'янські лексичні паралелі.
Мойсієнко В. Про південноукраїнський ікавізм та поліські дифтонги.
Про русифікацію, українську як мову села та ліквідацію діалектів: канал Eugenia Kuznetsova / @eugeniakuznetsova1
00:00 Україна дуже велика і говорить по-різному
0:26 розбираємося з термінами
1:26 які є наріччя і звідки вони взялися
03:34 південно-західне наріччя
08:53 північне наріччя
12:17 південно-східне наріччя
16:27 проблеми української діалектології
23:54 оголошення і прощання

Publicado em

 

25 Set 2023

Compartilhar:

Compartilhar:

Baixar vídeos:

Carregando o link.....

Adicionar a:

Minha playlist
Assista mais tarde
Comentários    
Твоя Підпільна Гуманітарка
Розкажіть, якими цікавими словами у вас називають родичів - хрещених, зятів, чоловіків сестер, дружин братів і так далі.
Kateryna Dudka
Kateryna Dudka Anos atrás
Буковина, Глибоцький район: кумнат - брат дружини або чоловік сестри (або часто родич, спорідненість якого важко ідентифікувати), так само кумната. Нанашка - хрещена або вінчальна матка, нанашко - батько. Лєля або ліліка - тітка.
Павло Блізніченко
на Буковині (а точніше Північній Бессарабії) є батько і матка (головні свідки на весіллі, і взагалі ледь не головні друзі, що ледь не родичі у сімейної пари). Плюс є такі цікаві слова як вуйко і вуйна - дядько і його дружина
Твоя Підпільна Гуманітарка
@Павло Блізніченко вуйко - брат мами чи тата? Чи без різниці?
Віталій Севастьянов
Хрещені-нанашко, нанашка, зять-зять, чол. сестри-шваґро, шваґер або шваґерко, жінка маминого брата-вуанка або вуйна, жінка татового брата-стріянка або стрийна, жінка брата-братова. Дід-дзяд, Південно-Західне Поділля (Дунаївці), але так говорять не всі, а переважно католицькі села.
Твоя Підпільна Гуманітарка
@Віталій Севастьянов дякуємо! А вуанка і стріянка - де наголоси?
Наталия Заваленкова
Доннетчанка . Мій дідусь народився 1908 року на землі українського поміщика Рутченка, зараз станція Рутченково біля. Донецька. Він розмовляв лишень українською, розповідав про козу-д е р е з у, дивився зі мною ввечері діда Панаса, а ще, прослухавши гімн України о 5.45 , це були акорди з "Реве та стогне Дніпр широкий", вимикав радіо, поки не починав працювати Промінь. До чого це я? Я про те, і в Донецьку, особливо вКіровському та Петровському р-нах,корінні розмовляли українською. Я вже не кажу про села. Це не суржик, це діалект. А 'суржик' - це елемент іпсо, приниження людей, щоб переходили на праавільний язік.
Анна Глущенко
мій дідусь із Мирного неподалік від Костянтинівки Донецької області. Все село було україномовним, поки їх під час голодомору не вивезли в Казахстан. Дід на той момент навчався в Харкові, коли повернувся додому - в хаті жили чужі люди, переселенці з росії.
Maria Cheredko
Maria Cheredko 4 meses atrás
@Анна Глущенко я боюсь що і з моїм домом зараз так само……
krasa4ka
krasa4ka Anos atrás
Я з Беларусі. Паглядзела з вялікім задавальненнем! Дзякуй шчыры! Вельмі цікава. Якія правільныя і мудрыя развагі. Дыялекты і гаворкі сапраўды важна вывучаць і захоўваць, а не сарамліва пазбаўляцца. Усё сказанае тычыцца і беларускай мовы і яе дыялектаў. Нажаль русіфікацыя беларускай мовы працягваецца і зараз. Поспехаў праекту і ўсім украінцам у такі складаны час! Слава Украіне!
krasa4ka
krasa4ka Anos atrás
LEO зберігати
krasa4ka
krasa4ka Anos atrás
LEO я па-ўкраінску абсалютна ўсё разумею. Вучылася калісьці разам з украінцамі ў Польшчы, а зараз усе навіны гляджу на украінскай мове. Толькі пакуль размаўляць не магу. Блытаю часам украінскую, польскую і беларускую. Словы падобныя, але цяжка (важко) хутка (швідко) падбіраць. І вымаўленне таксама адрозніваецца. Шчучыншчына - гэта наша "паляниця".
krasa4ka
krasa4ka Anos atrás
LEO колись
krasa4ka
krasa4ka Anos atrás
LEO калісь, калісьці (колись), кудысь, кудысьці (кудись). Важливо зрозуміти мовне особливості і все буде просто. (Важна зразумець моўныя асаблівасці і ўсё будзе проста). Взагалі, мне дуже подобається українська мова, дуже гарно звучить. (Увогуле, мне вельмі падабаецца украінская мова, вельмі прыгожа гучыць).
krasa4ka
krasa4ka Anos atrás
LEO 38. Доросла дівчинка)).
Юлія Шевчук
Я з Франківщини і пишаюся цим! Тепер вчу чоловіка і знайомих наших словечок, "жеби си знав як то люд можи балакати, жеби не було стиду,як пуйде межи люди"😁
Іван Савіч
Іван Савіч 16 dias atrás
Ого майже польщизна
Feliks Łukasiewicz
W połowie filmu zorientowałem się, że mogę ten film oglądać znając tylko język polski i nawet nie zauważyłem, że to inny język.😀
Tanya Shcholokova
Tanya Shcholokova Anos atrás
Я зі Сходу України і просто в шоці від того, яка багатюща і складна досить українська мова. Велике дякую.
Іра Козак
Іра Козак Anos atrás
Це, мабуть, улюблене моє відео на вашому каналі. Дякую, що допомагаєте побороти невігластво і обмеження в головах українців, в тому числі і в моїй!!!
Віталій Шовак
Це найздоровіша позиція яку я бачив. Наратив про важливість діалектів чую не вперше але чіткість формулювання дає своє. Дякую за труд що дає віру в майбутнє.
Пінгвін Антарктичний
але ж де тоді межа між російською і суржиком?
privet2323
privet2323 Anos atrás
@Пінгвін Антарктичний 😐
Ariil Victory
Ariil Victory Anos atrás
@Пінгвін Антарктичний От згадайте Азарова. В нього точно не діалект))))
Олена Швець
Нещодавно почула:чому ми (західняки) розуміємо російську а вони (східняки) не розуміють української.Я приблизно так і пояснила:російська вона і в Африці російська, а українська північно-західна дууууууже різноманітна і якщо ти зі сходу то дійсно буде тяжко розуміти, що там протараторили.
Воїн свободи
Щиро дякую, дуже цікаво дивитися. Треба щоб більше українців це дивилося, бо це наша мова та й взагалі наша душа. Слава Україні, бажаю великого розвитку цьому каналу. Дуже радий був потрапити на цей ролик)💪🏼✊🏼🇺🇦❤️
Олекса Простенко
Дякую за цей випуск! Вкотре виходить відео, яке варто давати тим хто називає суржиком все, що відрізняється від літературної мови, яку вони вчили у школі.
Svetlana Tsimakouridze
Подяка вам за кце цікаве й корисне роз,яснення до ставлення до різних українських діалектіів.
Prince of Persia
Prince of Persia Anos atrás
Нещодавно почув , як би сказал Термінтор «I’ll be back” українською. Одна жінка зайшла в магазин, але щось забувала вдома і сказала: « Я зара вéрнуся».
Олександр Головатий ненаведжумразь з рф.
Вернуся це українська ,повернення,д...л.
Ольга Мишевська
Та жінка бува не з півдня? В нас так говорять.
Ігор Дека
Ігор Дека 3 dias atrás
Або "Я сі верну"
Евгений Федотов
Большое спасибо. Кроме того, что интересная, познавательная информация, приятно слушать грамотную и красивую украинскую речь.
Нащо ускладнювати?
Підтримуємо якісний українськомовний контент!
MOLOKO KO
MOLOKO KO Anos atrás
Я виросла на Закарпатті, потім поїхала вчитись у Київ і дуже соромилась там свого діалекту, тому плавно перейшла на більш літературну мову. Але за 5 років проживання в центральній Україні дуже скучила за Закарпатським діалектом 😢
Алиса Бондарь
Вау😍😍😍 дякую ютубу, що порадило ваше відео. Це супер. Вже років 5 як прийшла думка не соромитись своєї рідної мови, хоч більшість її називає сільським суржиком, а ви якраз спростовуєте це!!!! Відео🔥🔥🔥
Наталія Задорожна
Дякую за щестя почути, що треба плекати все різномаіття наших діалектів!
Катерина Більковець
Абсолютне задоволення дивитися цей випуск. Круто, що Остап підкреслює як важливо не соромитися говорити рідною говіркою, як це прекрасно звучить, і яку важливу роль відіграє збереження власного говору. Аби все більше і більше українців це усвідомлювало. Велика дяка за це відео.
Iryna Osadcha
Iryna Osadcha Anos atrás
Дякую за відео, чудова тема 👍 Я з Чернігівщини, вже 15 років живу в Києві. Коли тільки переїхала, говорити російською не захотіла, але і літературною українською говорити не могла, бо її ніколи в моєму житті не було. А коли балакала, так як все життя, як вдома батьки говорили, як бабусі - дідусі, то це було типу суржик і фу, колхоз, зразу видно, шо приєжжа) І почала якось соромитися своєї мови, хоча і розуміла, що чого я мають соромитися, якщо я завжди так балакала і все моє близьке оточення теж. Це зараз, можу на це не реагувати, суржик, то суржик; село, то село, чим це погано? А у 18 років до цього ставишся нервозніше) В той же час, багато помічала в своєму оточенні, що в побуті говорять суржиком, а "між люди" - російською, наче не приймаючи самих себе. І цей перехід маргіналізує українську, робить її мовою "нижчих". Краще б говорили суржиком, говорили так, як говорять вдома, як думають, не соромились своєї мови і вимови, а з часом все це вичиститься. В публічному просторі української стає більше і це буде впливати на суржик і витісняти русизми. Бачила білорусів, казахів, які говорять російською, а свою мову розуміють, але вже не говорять і соромляться, бо нею "в деревнях говорят". І мені здається, що хейт суржику, деяких людей може швидше підштовхнути в російську, ніж в українську. Треба відв'язати мову від соціального статусу, щоб люди вільно говорили такою мовою, якою вони дійсно говорять, яка вже вона в них є) бо суржик - це ніякий не показник ) все змінюється і суржик буде змінюватися))
Anastasiia Yeremenko
Странно. Я с Чернигова и когда переехала в киев в 2008 то так удивилась сколько украиноязычных там. А так квартирантки у нас были из сел и у них типа украинский сбеларус. Налетом, и Беларусы квартиранты были. Говорили по русски+*чумайданы и йоны. Но в основном Чернигов, не область,говорили по русски. Уже после 13го начали появляться люди говорящие именно налитературном украинском языке в быту. Щас не знаю как. Судя по соц сетям много кто по укр говорит.
Alen
Alen Anos atrás
Є поняття "рідна мова", цією мовою наші думки, звісно, не треба соромитися, бо ця мова має і говір і діалекти, а у суспільстві бажано говорити грамотною літературною мовою, будь якою, чи англійською, чи руською, чи українською, бо це і є показник освіти. Кожен сам вирішує, чи потрібна йому освіта, чи ні, бо щастя дає зовсім інше))
Iryna Osadcha
Iryna Osadcha Anos atrás
@Alen я з цим не згодна. Це дуже формальний підхід. Те, як людина говорить не завжди відображає рівень її освіти чи інтелекту. Думаю, у багатьох із нас є доволі тупі знайомі, які можуть гарно говорити і навіть володіти декількома мовами. В той же час, всі ми знаємо Леся Подерв'янського або Віталія Чепиногу, освічених і розумних людей, які вільно використовують суржик і не соромляться цього. Бо на мою думку, мова це в першу чергу про самоідентичність, а не формальні чи соціальні ознаки, які визначають приналежність до якоїсь групи (освічених чи не освічених, соціального класу і т.д.). І тут вже кожен сам вирішує, як йому говорити і не потрібно заганяти всіх в одні рамки. Бо суржик це ніякий не показник, він ні з чим не корелює. Це моя основна думка 😉
Artem Anan
Artem Anan Anos atrás
Навіть не міг мріяти про таку розкіш, як більш менш детальний розбір діалектів та говірок української! Завжди було прикро, що англійці пишаються діалектичним різноманіттям і відобразили свою гордість у декількох десятках відео на BRvid, а справжні українці досі полюють за суржиком. І от настав час Підпільної гуманітарки!
TheDuddos
TheDuddos Anos atrás
Я взагалі не лінгвіст, вчився у фізико-математичному ліцеї та КПІ, а з мовами все прям дуже туго. Тому кожне відео, яке я дивлюся від Вас, для мене є дверима у новий, невідомий для мене, світ! Дякую Вам велике за вашу роботу)
Христина Боклажук
Ійой, як любитси ми мій діалект! Абисте були всі здорови! ❤
Capitan
Capitan Anos atrás
Ваший суржик - не зрозумілий
Лара Снігур
@Capitan Все ясно і зрозуміло.
L. Lolliette
L. Lolliette Anos atrás
Найгарніша , найбагатша, наймилозвучніша українська мова!
Rasta
Rasta Anos atrás
@L. Lolliette тільки якщо в чистому вигляді, а не по закарпутськи разом з мадярским)
Светлана Макаренко
Иппен так! Ай як! ( Закарпаття)
Paka SPDN
Paka SPDN Anos atrás
Nie umiem w ukraiński, ale umiem w polski, więc i tak da się oglądać. Pozdrawiam
Sergiusz D
Sergiusz D 2 meses atrás
Zgadzam się ))
ГРОНО - про Виноград українською
Дякую за цікаву екскурсію Україною! Щєстя-Здороуля!
Віталій Данильченко
Отличная лекция!Я сам "чернобыльский наброда" с 13 лет и слегка знаком с местными говорами,которые разные в Чернобыле и окружавших его сёлах. После школы учился в Перми и работал в Гомельской области,после Аварии живу в Киеве. В марте-апреле был в эвакуации в Здолбунове Ровенской области. Что меня поразило там,так почти полная тождественность местного говора с киевским. Ну и почти абсолютная толерантность местного населения к любым беженцам из любых частей Украины.
Maria
Maria Anos atrás
Прочитала и всё перед глазами встало, мне то же 13 лет было, когда Чернобыль жахнул. Я из Черниговской области, родители тогда только дом построили и обжились. Я с тех пор не доверяю властям, и самое страшное для меня услышать по телевизору "сохраняйте спокойствие", дома есть дозиметр, хотя живу уже очень далеко от тех мест. Страх перед "мирным аттомом" на всю жизнь. Надеюсь вы в добром здравии. Над нами, "чернобыльскими детьми", всегда будет висеть дамокловым мечём повышеный риск онкозаболеваний. У меня пока всё в порядке в этом плане, надеюсь, так и дальше будет.
Anna Barvinchenko
Anna Barvinchenko Anos atrás
Так цікаво дивитися за тим, як людина говорить про те, що її саму пре! Пане Остапе, дякую за цікавий розбір фонетики. Вас цікаво слухати не тільки гуманітаріям!
darwinwasright
darwinwasright Anos atrás
Ше ни виґьив їс, як я гувору за прітіснєніє росіян.
Sielent Brat
Sielent Brat Anos atrás
Підтверджую. Я інженер, мені у фонетиці нічого не зрозуміло, але дуже цікаво :)
Sielent Brat
Sielent Brat Anos atrás
@Игорь Еремов ти смішний, скажи ще щось смішного :)
Mobile Coolish
Mobile Coolish Anos atrás
Нас не понімають тільки ті, хто не хоче. Це стосується не тільки полонізмів. Я машинобудівник на заводі Донбасу, але це не завадило мені почати спілкуватися українською хоча б на письмі. Чого й усім бажаю ))
Марія Сенчина
@Игорь Еремов Це не поляки, білоруси, литовці називали нас русинами, це наша самоназва і вони її використовували. А ти, "вєликорусский" шовіністе, хочеш продемонструвати свою "ерудицію", підсовуючи нам свої мізерно-нікчемні аргументи невігласа. Ти хоча б для початку поцівився, відколи твоя Московія стала називатись Росією і з якою злодійською метою ваш горецарь Петр 1, її перейменував. Побічно поцікався звідкіля і відколи взявся русский язик в угро-фінських народів.Тепер в інтернеті інформації предостатньо, чи у тебе цікавість однобока? Хочеш покепкувати з українців, принизити, а показуєш власну заангажованість і обмеженість. Воно й не дивно для представника злодійського, загарбницького народу з рабською психологією. Напротязі століть ви тільки те й робили, що брехали, загарбували території, винищували корінне населення, зброєю, таборами, примусовим виселенням з рідних земель, голодоморами і тому подібним і продовжуєте у тому ж дусі і дотепер. Не пхайся зі своїми "коментарями", бо вони окрім обурення і зневаги до тебе в порядних людей ніяких позитивних емоцій не викличуть. Фу!
Ярослав Васильчук
Основний посил дуже імпонує. Просувати різноманітність та строкатість української справді вигідніше для нас, аніж займатися "фаріонуванням" та монолітизацією української. Все ж, міцний будинок будують з хорошої цегли, багатьох цеглин, а не виковирюють у скелі🙂
OggyXXXL
OggyXXXL Anos atrás
Так, бо цегла зкріплена міцним розчином, який має бути одноманітним на кожній цеглині, інакше все розсипеться
Thrill
Thrill Anos atrás
Але хотілось би все таки, шоб люди прибирали ці русизми типу "канєшно", "вобщє", "почті", "кстаті", "поняв/поняла" і т.д. 🥺
Nastya Horash
Nastya Horash 11 meses atrás
@Thrill а я люблю "конешно". І "пойняв". Щось в цих варіантах слів є.
Іван Коваленко
Дякую за детокс в плані рідної говірки! Я в процесі переходу з російської на солов'їну і почасти соромився свого "сільського" вимову. Все ще не сходитиму з курсу чистоти мови, але тепер буде не соромно говорити з рідними, пардон за каламбур, рідною)))
Valentina Tsymbalist
Інтєрєсно було паслухать пра Чернігавській діалект. Написала так як разгаварюють у нас. Ріже слух і очі, канєшно. Но шо є то є. А взагалі, цікаво послухати як бабулі розмовляють, в їх виконанні суржик дуже цікавий.
Dmytro Volodymyrovyč
Dmytro Volodymyrovyč 11 meses atrás
Суржик - TRIGGERED!!! Діалект)
Лина Ярославна
Це поєднання української і білоруської мов. Я з Сіверщини і у нас в деяких селах так і говорять: чаго сядішь, Йон, вон, лавка, хапе, яна.
Михайло Смілик
Я з Ніжина. Батьки з Ніжинського та Ічнянського району. У мене в сім'ї не акають. Кажуть: "Вин, твий,, ниж і т. п."".
Supercandy
Supercandy Anos atrás
Це шикарне відео, власне, як і всі ваші відео. Дякую за вашу роботу, ви неймовірні ❤️
Оксана Собенко
Дуже хочеться , вірити ,в те що на якім би ми діалекті ,чи говірці ми ю не говорили ,ми б залишались українцями ,які люблять свій край і Україну в цілому ,і завжди про це пам,ятали і залишались патріотами своєї землі...
Наталія Федорчук
Не перестаю дивуватися, скільки всього цікавого є в українській мові.
Roman Kozachenko
Roman Kozachenko Anos atrás
Як і в кожній нештучній мові.
Наталья Козловская
Скільки всього цікавого у світі взагалі!!! Дякую.
Lesia Hubankova
Lesia Hubankova Anos atrás
@Игорь Еремов нічого страшного, ми то якось переживемо. Аби в тебе підгорало)) Не здавайся, пиши ще - люблю дивитись як у нащадків Мордовії палає від розуміння, що українська мова живе і розвивається 😊 Роби україномовні відео більш популярними, коментуй ще!
Lesia Hubankova
Lesia Hubankova Anos atrás
@Игорь Еремов от халепа! Думалось, що ти справжній арієць русского язика, а виявилось, що ти його зневажаєш, бо навіть розставити розділові знаки не можеш. Або не знаєш як і де, або лінь. Що те, що те - доказ зневажливого ставлення до своєї культури🥳 А польську, бачу, вчиш по-трохи, значить вважаєш її вартою уваги😎 Жаль, свою мову не напружився вивчити. Стосовно мого прізвища, то навіть воно не стимулює мене любити чи поважати руССкіх, бо більшість з них такі ж вузькомислячі як ти. Повагу і любов треба заслужити. Росія ж робить все, аби її ненавиділи і зневажали її громадян.🤡 Але мені подобається, що ти виконуєш мої накази🤭 - коментуй ще на славу українськомовного контенту!
Lesia Hubankova
Lesia Hubankova Anos atrás
@Игорь Еремов У мене пана нема, на відміну від тебе і всієї єдінай расіі. Ой, у вас же не пан, а цар Владімір 😆 І от ти сам навів чудовий приклад свободи в Україні: хочуть - говорять українською, хочуть - російською, хочуть - польською, хочуть - суржиком і так далі. А що в Росії? В моду входить кавказький рузке язикь🤭 Краще б ти боровся за русский язик в Росії, а не за кордоном😄 До речі, ми відповідальні за тих, кого приручили, тому так вже тому і бути - змилуюсь😇 Якщо ти так любиш виконувати мої накази (тішуся, що маю персонального російського раба😉), то завчи на пам'ять: російською правильно пишеться "лИнгвистика", а не "ленгвистика" 😘 Бо я хочу мати освідченого раба, а ти , роблячи такі помилки, мене розчаровуєш. Пиши наступний коментар, підвищуй рейтинг цього відео 🥳
Кримський_Жасмин_UA
Дуже дякую Вам! ❤🖤
Вася Слободян
Файно дєкую за се відео! Мені сісподобало. Дай тобі Божи здороуї і сили робити такє ше і ше
Nav Yt
Nav Yt Anos atrás
Дякую, теж колись мала великі упередження щодо "суржику", але це вже друге ваше відео, що відкрило мені очі на цю тему :) Ви робите важливу справу.
Volodymyr Rashchuk
Volodymyr Rashchuk Anos atrás
Безмежно вдячний за цей надважливий розбір діалектів! Низький уклін🙏🏼
Oksana Putyatina
Oksana Putyatina Anos atrás
Thank you soooooo much. i love your programs. SLAVA UKRAIENY!!!!!!
Олена Стефанова
Ох, як часто доводиться це чути, "так, у мене в сім'ї говорили українською -- ну як, суржиком". Застидали, люди сімей своїх соромляться(( Дякую вам за ці відео, вони безцінні! ❤
Karimashita
Karimashita Anos atrás
@Игорь Еремов А що ти скажеш про моє прізвище?
Олена Стефанова
@Karimashita то бот звичайний, це ж очевидно 🙂
C I S L O T A
C I S L O T A 2 meses atrás
Красно дякую за вашу працю.Безмежна глибина краси української мови має бути збережена неодмінно.
Алiна Деркач
Як було приємно почути про свої рідні краї! Дуже цікаво слухати вас, Остапе, хотіла б я, щоб саме ви були моїм викладачем свого часу)) Дякую за ваш екскурс в діалектологію, після якого ще більше хочеться заритися в глибини цієї науки ☺
I BB
I BB Anos atrás
Щиро дякую 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Гиготіло
Гиготіло Anos atrás
Спасігоспаді вам за такеє ловкеє відіева. Єк таму , хто гамуоніть чернігавскім гуоманам, дуже дуобре дівицце 👏👏
Ирина Ковалева
Звиняйте, но от вашого діалекту хочеться блевануть.
Rasta
Rasta Anos atrás
Шо шо???
Nastya Horash
Nastya Horash 11 meses atrás
@Ирина Ковалева блєваніть, хто боронить)))))
Гануся
Гануся Anos atrás
Обожнюю слухати про діалекти. Виросла у російськомовному місті, але пощастило мати батьків, для яких рідними є південно-західне та північне наріччя. Тепло на душі кожен раз, коли чую знайомі звуки і діалектизми, а у кожній бабці із роликів-демонстрацій тих діалектів бачу якусь із своїх бабів Дідько, оце такі тонкошкірі коментарі доводиться писати, щоб Алгоритм не сприйняв за бота. На що тільки не підеш заради Моєї Підпільної Гуманітарки 🙇‍♀️
олександра
Було цікаво про говори і говірки. Дякую, Остапе. Хай квітне український ютуб. 👍🇺🇦
Ольга Карибян
Дякую за ваше відео ! Як де мені було цікаво дивитись !) Я народилась і диву у Дніпрі , де більшість російськомовні ( моя родина у тому числі) та мати родом з Хмельниччини і кожне літо я проводила там . Дуже цікаво мені чути діалекти і впізнавати слова моєї бабці ❤️
Volodymyr Kutafin
Volodymyr Kutafin Anos atrás
Супер! Колись був студентом -філологом. Потім поїхав на заробітки ... Дивлюся, і кайфую! ( ... Ой чом я не сокіл...) Тримаємо філологічний стрій! Дякую
Oksana Mashlai
Oksana Mashlai Anos atrás
Дуже повчально і цікаво знати про нашу мову і говірки.
Carpe Diem
Carpe Diem 2 meses atrás
Треба зберігати діалекти це прекрасно, то файно, то є фист !!! Всім миру ❤️
Іван Гриценко
🙋🏻🇺🇦✌️Так, дійсно Україна говорить,розмовляє,гутарить,лепече........🤗
Iryna Tchagovets
Iryna Tchagovets Anos atrás
Канал вабить не лише якісним контентом, але й цікавезними коментарями до нього! Всім - дяка та шана!!!
Олександр Чижаківський
Багато нового почув, дякую ! І відношення до мови з інших регіонів, також більше поваги.
svitlana radzevych
svitlana radzevych Anos atrás
Гарно дякую за Вашу просвітницьку роботу! Все буде Украіна!
Екатерина Муштей
Дуже дуже дякую за це відео! Тепер в мене є залізобетонний аргумент на захист моєї "говірки" з Харківської області) Будемо берегти та шанувати!
Olena Kadaiska
Olena Kadaiska Anos atrás
Як приємно було слухати! Давайте ще :) і дякую за ваш неймовірний внесок, свідомість про те, що діалект це причина пишатись, а не соромитись, дуже важлива!
Олександра Колесник
Крутезне відео і купа нової цікавої інформації. Дякую вам!)))💛
Марина Олексюк
Дякую за відео. І за висновки: не треба соромиться своєї української. Повністю в дусі сучасності: ми різні, ми рівні, ми разом.
DiGrange
DiGrange Anos atrás
"Всі ми різні, всі ми рівні";)" наша традиція це свобода"🖖😘
Marta Shvetsova
Marta Shvetsova 4 meses atrás
Як це чудово,що в порівняно невеликий країні таке різноманіття діалектів. Ми страшенно багаті! Дякую
Graphics and painting
Graphics and painting 11 meses atrás
Дякую вам за вашу працю!
Svetlana Statkevich
Дуже цікаво! Дякую за працю! Все буде Україна!
Tania Kravchuk
Tania Kravchuk Anos atrás
Дякую за цікаву лекцію. Обожнюю слухати місцеву говірку Полтавщини, Харківщини, Денеччини.
Shana. Ukrainian tongue drum
Дякую за вашу працю!
Остап Гук
Остап Гук Anos atrás
Згадалося як сусідська бабуля вчила внука говорити - Місю, вчисі вугурити правильно, кажи хочу пі-ру-га. 😁
Твоя Підпільна Гуманітарка
"не лижка, а ложка, ти банєку"))
Твоя Підпільна Гуманітарка
@Остап Гук огій на тебе, ти вар'яте!
Остап Гук
Остап Гук Anos atrás
- Я тибі дам Буг, я тиби дам колєґи, я тиби дам ровера....йди гутаву порухай, такий виликий хлоп і ніц не робе ані ніц.
Олесь Уханський
Мені бабуся співала пісеньку, у дитинстві: " Якби не Марися, я би не женився, а Марися, файна, сподобала мися(мені)". То я завжди думав, що "Марися, сподобалась Місові", а вже підлітком зрозумів:"Марися сподобалась _мені_ ".
Олена Гапонова
Дякую за вашу працю)) Було дуже цікаво))
Ірина Заїченко
Дякую, дуже цікаво. Якби ми ще поважали одне одного, з повагою ставились і не соромились, а любили нашу рідненьку українську мову з різними діалектами🌻🌻🌻🌻🌻👍
Fine
Fine 4 meses atrás
Дякую ❤ Завдяки вам відкрив для себе світ гуманітарки і нарешті відчув цікавість до мови і літератури, не тільки як до інструменту 😊 Прошу ще, зробіть будь ласка відео про «залаштунки науки»: в яких університетах, чому можуть навчити? Відомі сучасні науковці світу гуманітарних наук (також про ваші наукові роботи), цікавлять саме Українські; дайте інструкцію, - як влаштовані етно-музико-фольклорні експедиції і чи можливо видрати їх фінансування з лап міністерства. По типу, - як стати меценатом і спонсором дослідження? Маю надію волонтерський рух ніколи не згасне і після перемоги (а може і вже настав час) ми почнем спонсорувати свою науку, яка б допомагала б зрозуміти нам своє місце і нас самих в усіх сенсах.
Anna Solodova
Anna Solodova 8 meses atrás
Дякую, мені потрібно було це почути і розмовляти як можу бо мені не соромно, так розмовляє моя мама, так розмовляла бабуся❤️
Вікторія Костовська
Дякуємо вам, дуже важлива інформація й корисна 🇺🇦
вужка
вужка Anos atrás
Да бережи, Господи, "По̑дпо̑льную Гуманитарку" и всѣ вкраиньскіи говори!
ТНБ
ТНБ Anos atrás
Дуже цікаво! Багато років не живу в Україні, але зараз слухаю все на рідній мові і відчуваю, що мені все легше розуміти та спілкуватися. Дякую вам за цікаву розмову. Жила в Чернігові. 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Mila Lakhman
Mila Lakhman Anos atrás
Як це все цікаво!! Яка ж наша мова багатогранна! Дякую за роботу!!
Иванна Васильева
Так приємно було слухати північне наріччя, бо воно своє, рідне ❤️, моя бабуся із чернігівської області і весь час я проводила там, тому і рідна мова для мене, як на аудіозаписі 09:56
Світогляд.
Дякую за цікаву лекцію. Приємно слухати розумну людину.
Пройдиsweet
Пройдиsweet Anos atrás
Це неймовірно цікаво дивитися. Дуже дякую за корисні знання, бо тема і справді важлива для сьогодення. Щісті здоровлі вам :з
Олег Штокалюк
Класно! Щиро дякую за працю! Хай Господь помагає!
viktoriya valyanna
viktoriya valyanna Anos atrás
Як цікаво! І просто та доступно пояснена така непроста тема😊. І як приємно дізнатись, що не все, що звучить не як літературна мова - це не "неосвідчений" суржик, а повноцінна мова, що має давні витоки. До речі, подорожуючи нашою країною дуже цікаво послухати як розмовляють наші люди різними діалектами та говорами в тих чи інших місцях. Це направду залишає великі враження!
Svitlana Lewtschenko
Дякую!!! Щиро дякую за Ваше просвітлення!!!
Ольга Гайнуліна
Дякую за таку працю ! Це дуже важливо!
Vitaliy Shupoval
Vitaliy Shupoval Anos atrás
Вав! Потужне відео! Дуже цікаво і пізнавально! І дійсно не можливо все називати суржиком, дякую що розтлумачили!
Tara Bara
Tara Bara Anos atrás
Все сказане- щира правда і нагальна потреба у сучасному українському суспільстві! Дякую вам за ваш канал!
Viktoria Vitkalova
Viktoria Vitkalova Anos atrás
Дякую!це так важливо повертати собі своє. Відео цікаве, респект Вам Остапе і команді
Mariya Mariyagr
Mariya Mariyagr 11 meses atrás
Дякую вам за вашу працю. Дуже цікаво було почути говори всієї України. Хотілося, щоб українці розмовляли своєю українською , а не російською мовою.
Марина Алейникова
Дякую за відео, надзвичайно цікаво! Виявилося, в моїй родині вживають єлементи трьох різних говорів, і хоча лексика уніфікувалася, фонеми виявилися стійкішими:)
Juice Simmer
Juice Simmer Anos atrás
Щиросердечне "дякую" моїм любим родичам з Росії за те,що тепер я не можу говорити власним говором. Щиросердечне дякую вам за це відео. Ви робите колосальну роботу.
Anastasiia
Anastasiia Anos atrás
прекрасне відео! на жаль, навіть нині молоді люди стидаються свого місця народження і часто не признаються в якому селі/містечку народились. до визнання говірки думаю ще довго :(
Derien Fox
Derien Fox Anos atrás
Боже, цей контент, цей матеріал, це просто перлина українського ютубу))) Вдячний вам за те що робите такі відео, дуже цікаво дивитись та дізнаватись нового про українську мову)))
Juan Gustavo Wouchuk
Я походжу з українців. Народився в Аргентині.На жаль у дома говорили тільки іспанською. Але хоча я тепер не дитиною, стараюся вивчати все що можливо щоб я більше знав української мови. За це я хочу вам подякувати про такі цікаві відео хоча багато слів не знаю й мені треба дивитись відео декілька разів. Слава Уккраїні та Слава її тисячолітній кулбтурі.
Yuryy Granovsky
Yuryy Granovsky Anos atrás
Остап і вся Підпільна Гуманітарка вчать мене бути нормальною людиною. Дякую вам ^__^
Богдан Кузь
Богдан Кузь 11 meses atrás
З усім погоджуюсь. Це справедливий підхід до громадян як носіїв мови.
Галина Козаченко
Дуже цікаво!На одному диханні!Дійсно,за одним словом впізнала діалект Черкащини.Яка наша мова жива та пульсуюча!Дивовижно!Дякую!
Eduard Berdnyk
Eduard Berdnyk Anos atrás
Дякую Остапе. Я зрозумів багато про свій діалект.
Юрій Зітинюк
Моцно й цікаво. Сам ловив себе на думці, що приписую діалекти до суржика. Дєкую!
Пінгвін Антарктичний
а де межа, за якою суржик перестає бути частиною української і стає частиною російської?
ruusynka
ruusynka Anos atrás
Дуже хороше та пізнавальне відео. Привіт з Бережанщини! Дуже вміло вам вдалося відобразити нюанси тутешнього діалекту. Щоправда, зараз така тенденція, що діалект зникає, як і села в Україні, тому це вже як історія,на жаль Від себе ще хочу додати, що на Тернопільщині старші люди люблять говорити щось на кшталт цього: "ти будеш пиЛА", "що ти будеш робиЛА", замість закінчення "ТИ". Тобто відбувається таке цікаве змішування минулого і майбутнього часу, коли мова йде суто про майбутній.
Ю Лія
Ю Лія Anos atrás
Як добре, що ви є! Тема відео така важлива, що годі й казати. Дякую тричі!🙏🙏🙏❤🔥🇺🇦✌
Kateryna Ivanova
Kateryna Ivanova Anos atrás
В Черкасах нашу вимову ніколи не називали діалектом, завжди лише суржиком. З часом життя в Києві, розмовляти суржиком стало якось не дуже, захотілось говорити правильною українською мовою, наскільки це можливо. Перехід зайняв 3 місяці і зараз вже не уявляю, як говорила раніше по-іншому 😅 проте, чути черкаську вимову - це чути щось неймовірно рідне та душевне, щире і таке своє🥰 дякую за це відео, за слова, що є наддніпрянський діалект, а не просто суржик, до чого тут так звикли.
Ольга Узун
Дуже цікаво, дякую! ❤🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Sofiia Zhuk
Sofiia Zhuk Anos atrás
Це чудово, дякую, Остапе!
Мирослава Паламар
Пам"ятаю з дитинства: мені видавалося смішним, як говорять баба з дідом: "Гокно, барег, царква, стажка, Гандрий, Голька..." А тепер розумію: наскільки безцінними є ці мовні особливості. Дякую Вам, Остапе, і всім гуманітаріям;)
Денис
Денис Anos atrás
Ви часом не з полісся?
Юлія Заець
@Денис десь з Житомирщини певно)) ближче до Хмельниччини
Анатолій Кримський
В мене три гонуки і всі називаюца на Г. А як звати ваших гонуків бабцю? Голька, Ганнка і Гандрій!)
Larysa Sydorchuk
Larysa Sydorchuk Anos atrás
@Юлія Заець👍😁😁 на гулиці,на гуроді,пулоти, купати картоплю,мулутити,суше(шосе),губід(обід),Голька,Хведора(Федора)..,а ще старі магазин називали лавка.
Ніла Адинцева
Мирослав Паламар, також пам"ятаю з дитинства ( Житомирщина). В Киiв переселились,коли я вже 12 рокiв мала. Але й досi приемно слухати ту говiрку, коли доводиться бути в рiдному селi. Менi зараз 64 роки.
Галина Миколаївна
Дуже дякуємо! За цікаве відео! Одержали велике задоволення і дізналися багато цікавого. Успіхів Вам!
Юлія Зак
Юлія Зак Anos atrás
дякую! будьте крепкий, як кажуть в нас, на Черкащині!
Ріта Ільєнко
Гарно Вам дякую за пояснення, тепер буду з гордістю вживати слова і особливо говорити Діалект, а не суржик🇺🇦
Oleh Kudlay
Oleh Kudlay Anos atrás
Дякую, шанований! Велику справу робите! 👍✌️
Próximo
ESTAMOS GRÁVIDOS! 👶
19:45
Visualizações 549 mil
Харківський діалект
3:15